RABATY - dla Klientów "Google"!

Wywóz gruzu, odpadów budowlanych, śmieci, ziemi, odpadów zielonych
a także sprzedaż kruszyw, wyburzenia, rozbiórki
- Poznań i okolice

Kontener na gruz

Wywóz odpadów budowlanych

Prace remontowe lub budowlane mogą generować sporą ilość różnego rodzaju odpadów. O ile w przypadku drobniejszych prac, takich jak na przykład malowanie ścian, liczba wytworzonych śmieci nie jest zbyt duża, a co za tym idzie legalne pozbycie się ich nie powinno stwarzać problemów, o tyle podczas poważniejszych prac remontowo-budowlanych, może ich pojawić się dużo więcej. Jak zatem pobyć się kłopotliwego gruzu lub innych odpadów budowlanych zgodnie z prawem?

Odpady takie jak gruz lub inne śmieci wytworzone w czasie prac remontowo – budowlanych są szczególnie uciążliwe. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nie są one zaliczane do odpadów komunalnych i w związku z tym wyrzucanie ich do tradycyjnych śmietników jest niezgodne z prawem więc grozi nam za to mandat. Bardzo często śmieci tego typu są problematyczne nie tylko ze względu na swoje spore gabaryty, ale przede wszystkim odznaczają się dużą szkodliwością dla środowiska. Dlatego też powinniśmy pozbyć się ich w taki sposób jaki przewidują przepisy, a co za tym idzie podrzucanie ich w niedozwolonych miejscach, np. lasach, jest niedopuszczalne.

Kontenery na odpady remontowe

Na szczęście wywóz zużytych materiałów budowlanych nie musi być dla nas problemem. Zdecydowanie najlepszym oraz opłacalnym sposobem jest skorzystanie z usług naszej firmy i zamówienie kontenerów na odpady. Jest to doskonałe i tanie rozwiązanie biorąc pod uwagę, że kontener o odpowiedniej pojemności zostanie podstawiony i zabrany w ustalonym przez nas terminie. Do tego typu pojemników mogą trafić niemal wszystkie odpady poremontowe - od płytek podłogowych, drewniane panele, meble ze sklejki, po elektrośmieci i inne materiały. Dlatego też kontenery na odpady budowlane to doskonałe rozwiązanie przy dużych remontach. Utylizacja odpadów dla wielu z nas może być kłopotliwa, niemniej jednak warto dołożyć starań, aby wszystkie związane z tym kwestie zostały uregulowane zgodnie z przepisami i przy współpracy z profesjonalnymi firmami, takimi jak nasza. Unikniemy dzięki temu problemów, a jednocześnie przyczynimy się do ochrony środowiska.

Orientacyjne wymiary kontenerów

  Kontener Wysokość Szerokość Długość Ilość wiader *
kontenery na gruz przykładowy 1,7m3 0,80m 1,20m 2,00m ok. 100
kontenery na gruz przykładowy 2,7m3 1,10m 1,20m 2,30m ok. 160
kontenery na gruz przykładowy 3,7m3 1,20m 1,30m 2,60m ok. 230
kontenery na gruz przykładowy 4,7m3 1,20m 1,50m 2,80m ok. 300

* Ilość standardowych wiaderek o pojemności 15L.

kontenery na gruz

Najtańsza utylizacja odpadów

Różnorodność odpadów generowanych podczas prac remontowo-budowlanych jest ogromna. Warto przy tym pamiętać, że część z nich może zostać użyta ponownie lub po prostu sprzedana. W przypadku gruzu, może on zostać wykorzystany w niektórych etapach budowy domu lub jako podbudowa dróg. Stare meble lub dywany, w zależności od stanu zużycia, można oddać potrzebującym, a także wykorzystać np. do urządzenia piwnicy, magazynku podręcznego, garażu czy domku na narzędzia. Dodatkowo spora część odpadów metalowych może zostać spieniężona w punktach skupu złomu. To wszystko sprawia że możemy zaoferować Państwu najniższe ceny za nasze usługi, a oferowany przez nas wywóz odpadów należy do jednych z najtańszych w Polsce.

Zastosowanie kontenerów

W praktyce nasze kontenery mają wiele zastosowań. Najmniejsze z nich, 1,7m3 do 4,7m3 przeznaczone są do wywozu odpadów ze skromniejszych remontów mieszkań, przebudowy altanek, rozbiórek pojedynczych ścianek. Dostosowane są również do dowozu w trudno dostępne miejsca, w wąskie bramy, na działki rekreacyjne, pod bloki mieszkalne. Nie zajmują dużo miejsca i są przywożone przez mniejsze auta, dzięki czemu możemy z nimi dotrzeć do niemal każdego klienta.

Większe kontenery mają pojemności od 6m3 do 40m3 i przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów posiadających duże ilości odpadów do wywiezienia. Są bardzo popularne wśród deweloperów, inwestorów i firm budowlanych, ale również wśród klientów indywidualnych, którzy budują dom lub oczyszczają działkę budowlaną i również będą mieli większą ilość śmieci do wywozu. Warto zaznaczyć, że dwa największe kontenery, 18m3 i 40m3 to tzw. hakowce, na które co prawda potrzeba więcej miejsca przy rozładunku, ale mają za to dodatkowe udogodnienia w postaci np. otwieranych z tyłu drzwiczek, co umożliwia przykładowo wjazd do środka taczką i oszczędza czas.kontenery na gruz

Gdzie dowozimy kontenery?

 • Poznań
 • Czerwonak
 • Swarzędz
 • Luboń
 • Mosina
 • Kórnik
 • Kostrzyn
 • Pobiedziska
 • Puszczykowo
 • Komorniki
 • Dopiewo
 • Rokietnica
 • Buk
 • Stęszew
 • Murowana Goślina
 • Suchy Las
 • Kleszczewo
 • Tarnowo Podgórne
mapa dowozu kontenerów

Jak segregujemy odpady?

Śmieci dzielimy na kilka podkategorii. Każdy rodzaj odpadów staramy się wyceniać indywidualnie, jednak istnieje klasyfikacja, która ułatwia zarówno nam jak i klientom odpowiedni dobór pojemnika.

 1. Czysty gruz budowlany – najtańsza opcja. Do tego rodzaju odpadów zaliczamy ceramikę (czerwoną cegłę, piec kaflowy, płytki, armaturę łazienkową), beton oraz tynk. Jeżeli kujesz ściany, robisz remont kuchni lub łazienki, ten rodzaj odpadów z pewnością jest dla Ciebie. Należy jednak pamiętać, że inne wyroby gruzopodobne jak silikat, suporeks, nida-gips się już do tego przydziału nie kwalifikują.
 2. Mieszane odpady budowlane – najkorzystniejsza opcja. Zamawiając kontener na odpady zmieszane, nie musisz się martwić co jest gruzem, a co się do niego nie zalicza. Możesz tu wyrzucać zarówno cegły, jak i śmieci remontowe. Wszystkie meble, elektrośmieci czy graty mogą wylądować w tego rodzaju kontenerze. Można tu wrzucać również drewno, plastiki, styropian i wszystkie inne materiały, które nie są niebezpieczne.
 3. Odpady zielone – lub tak zwane biodegradowalne. Można tu wrzucać zarówno większe gałęzie, pnie drzew jak i pojedyncze krzewy, krzaki, a nawet skoszoną trawę lub liście.
 4. Ziemia – ciężkie odpady z wykopów, czarnoziem, żwir, piasek i tym podobne odpady. Do ziemi nie zaliczamy jedynie gliny, którą klasyfikujemy jako odpady mieszane. W naszej firmie nie doliczamy klientom nic za wagę kontenera, więc wybierz ten rodzaj odpadów jeśli planujesz wykopy i będziesz miał dużo ciężkiego gruntu z np. wykopu fundamentów.