RABATY - dla Klientów "Google"!

Wywóz gruzu, odpadów budowlanych, śmieci, ziemi, odpadów zielonych
a także sprzedaż kruszyw, wyburzenia, rozbiórki
- Poznań i okolice

Porady - Eko-Gruz
Utylizacja nietypowych odpadów

08.04.2022

Utylizacja nietypowych odpadów

Segregacja śmieci stała się nieodłączną częścią naszego życia. Bez problemu radzimy sobie z oddzielnym wyrzucaniem odpadków kuchennych, plastiku, szkła czy papieru. Reguły dotyczące segregacji są łatwe do zapamiętania i przestrzegania. Co jednak robić w przypadku nietypowych śmieci jak sprzęt AGD, opony, materace, karnisze czy wózki dziecięce? Należy je wówczas odpowiednio zutylizować.

Czytaj dalej

Utylizacja odpadów - na czym polega i jak przebiega

01.04.2022

Utylizacja odpadów - na czym polega i jak przebiega

Ilość wytwarzanych przez nas odpadów wzrasta w zastraszającym tempie, dlatego coraz większy nacisk kładzie się na ich utylizacje i segregacje. Dane pojęcia wydają nam się jasne, ale w rzeczywistości to zupełnie inny proces. Utylizacja – to pojęcie często niesłusznie kojarzone ze znikaniem, pozbywaniem się odpadów. Nie da się sprawić, żeby wszystkie odpady zniknęły i nie pozostawiły po sobie śladu.

Czytaj dalej

Kontenery socjalne - zastosowanie

17.03.2022

Kontenery socjalne – zastosowanie i właściwości

Kontenery posiadają obecnie liczne zastosowania. Ze względu na łatwość transportu oraz montażu, a także szerokie możliwości wyposażenia, w wielu sytuacjach są doskonałym wyborem. Zarówno dla osób w trudnej sytuacji, jak i na placu budowy, a nawet filmowym – kontenery mogą poprawić komfort przebywających tam osób.

Czytaj dalej

Kontener na gruz i odpady budowlane

7.03.2022

Odpady budowlane - rodzaje i charakterystyka

Szczególną kategorię odpadów stanowią odpady budowlane. Właściwe składowanie i przetwarzanie tej kategorii odpadów określają regulacje prawne. Za ich nie przestrzeganie grożą wysokie kary. Z tego powodu warto wiedzieć, czym dokładnie są odpady budowlane i jak zostały sklasyfikowane.

Czytaj dalej

Kontener budowlany typu mulda

5.02.2022

Kontenery budowlane - zastosowanie. Do czego służą różne rodzaje kontenerów?

Przy każdym remoncie trzeba się liczyć z tym, że powstaną odpady budowlane. Tego typu odpady niemalże nigdy nie mogą zostać wrzucone do standardowego kosza na odpady komunalne - ze względu na ich ilość lub na typ odpadów.

Czytaj dalej

rozbiórkę budynku warto powierzyć specjalistycznej firmie

31.01.2022

Rozbiórka budynku – jak ją zorganizować?

Kupiliście Państwo działkę, na której znajduje się już budowla, która nadaje się tylko do rozbiórki? Na Państwa posesji znajduję się stare, zniszczone altany, szopy, garaże? Czasami rozbiórka przestarzałych i zrujnowanych budynków to konieczność, a usunięcie ich to najlepsza decyzja jakiej możemy dokonać. Zdewastowane budowle nie tylko zaburzają estetykę posesji, obciążają nasze rachunki, ale przede wszystkim mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia.

Czytaj dalej

nielegalne wysypiska śmieci szkodzą środowisku

15.01.2022

Dzikie wysypiska śmieci – poważne zagrożenie dla ludzi i natury

Dzikie i nielegalne wysypiska odpadów to problem, z którym miasta i gminy walczą od lat. Składowiska odpadów zanieczyszczają środowisko. Dzikie wysypiska to nielegalne miejsca składowania odpadów. Odpady w takich miejscach nie są zabezpieczone, powodują często skażenie gleby i wody. Są siedliskiem wielu bakterii chorobotwórczych, a także groźnych grzybów. Ponadto zapewniają idealne warunki dla rozwoju much, komarów i szczurów, a zalegające tam odpady są nierzadko źródłem nieprzyjemnych zapachów.

Czytaj dalej

wywóz gruzu Poznań
Nasza firma działa na podstawie wszelkich wymaganych zezwoleń w zakresie odbioru i transportu odpadów.

wywóz gruzu Poznań
Wywóz gruzu, odpadów, a także transport wywrotkami o pojemności 12m3 z załadunkiem łyżką HDS.

wywóz gruzu Poznań
Porządkowanie terenów otwartych, budynków, strychów, a także prace rozbiórkowe i wyburzeniowe.

wywóz gruzu Poznań
Sprzedajemy gruz sortowany, a także odsiewkę, piasek żwir i czarnoziem oraz torf.