RABATY - dla Klientów "Google"!

Wywóz gruzu, odpadów budowlanych, śmieci, ziemi, odpadów zielonych
a także sprzedaż kruszyw, wyburzenia, rozbiórki
- Poznań i okolice

Kontener budowlany - jakie ma zastosowanie? Czym różnią się poszczególne kontenery?

Spis treści:

  1. Kontener typu mulda – co to jest?
  2. Zastosowanie kontenerów
    1. Kontener na czysty gruz
    2. Kontener na odpady zmieszane
    3. Kontener na odpady trudne w utylizacji
    4. Kontener na odpady biodegradowalne
  3. Rozmiar a zastosowanie kontenera
    1. Kontener 1,7 m3
    2. Kontener 2,7 m3
    3. Kontener 3,7 m3
    4. Kontener 4,7 m3
    5. Kontener 6 m3
    6. Kontener 8 m3
    7. Kontener 14 m3
    8. Kontener 18 m3
    9. Kontener 40 m3
  4. Dlaczego warto zamówić kontener?

Przy każdym remoncie trzeba się liczyć z tym, że powstaną odpady budowlane. Tego typu odpady niemalże nigdy nie mogą zostać wrzucone do standardowego kosza na odpady komunalne – ze względu na ich ilość lub na typ odpadów.

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie specjalnego kontenera na odpady budowlane. Najpopularniejszymi kontenerami na odpady są kontenery typu mulda. Skorzystanie z usług firmy oferującej wynajem kontenerów, czy wywóz gruzu pozwala na szybkie i wygodne pozbycie się odpadów. Oprócz gruzu jako odpady budowlane można zaliczyć płyty pilśniowe, czy drewno, które pozostawia demontaż mebli.

Kontener typu mulda – co to jest?

Kontenery typu MULDA są wykonywane wg norm DIN 30720, SS 3020 lub innych wskazanych przez zamawiającego i dostosowane są do bramowego systemu załadunku. Pojemność wykonywanych kontenerów jest w zakresie od 1,7 m3 do 8 m3. Kontenery typu MULDA są przeznaczone do składowania i transportu złomu, gruzu, odpadów przemysłowych. Kontenery występują w wersjach: symetrycznej i asymetrycznej, otwarte lub z klapami, przy uwzględnieniu wymagań indywidualnych dla danego zamówienia.

Zastosowanie kontenerów

Kontener na czysty gruz

Wszystko zależy od tego co składa się na odpady budowlane. Nasza oferta zaczyna się od kontenerów na czysty gruz. Przykładowo taki kontener na gruz może zawierać wyłącznie czysty beton, czerwona cegła, i odpady ceramiczne. Tego typu odpady są potem poddawane recyklingowi i jako gruz mogą trafić na plac budowy jako utwardzenie drogi. Jest to najbardziej ceniony rodzaj odpadów, ze względu na możliwość jego przerobienia na kruszywo budowlane, przez co ceny takich kontenerów są najniższe. Trzeba jednak pamiętać, że do takiego kontenera nie można wrzucić nic innego niż „czysty gruz”, czyli czerwonej cegły, ceramiki oraz czystego betonu. W przeciwnym razie taki kontener musiałby zostać zwrócony do zamawiającego.

Kontener na odpady zmieszane

Drugą kategorią kontenerów są odpady zmieszane. Do tej kategorii zaliczymy niemalże każdy rodzaj odpadów, za wyjątkiem:

  • szkła,
  • trawy syntetycznej w rolkach,
  • odpadów gumowych,
  • odpadów przypalonych lub spalonych,
  • papy,
  • eternitu,
  • odpadów płynnych.

Jest to najpopularniejsza kategoria kontenerów. Są one najczęściej wynajmowane i znajdują się w średniej kategorii cenowej. Tego typu kontenery budowlane mogą zostać zapełnione dodatkowo odpadami pokroju odpadów elektronicznych, starych mebli czy pozostały po budowie sprzęt budowlany. Jednakowo należy pamiętać, aby nie wrzucać do takiego kontenera przede wszystkim papy czy eternitu.

Kontener na odpady trudne w utylizacji

Kolejną kategorią kontenerów są odpady trudne w utylizacji. Do tej kategorii możemy zaliczyć już właściwie wszystkie odpady oprócz eternitu, czy odpadów płynnych. Te kontenery szczególnie często zamawiane są ze względu na papę, która często była używana jako wierzchnia warstwa dachów. Natomiast nawet do takiego kontenera na trudne w utylizacji odpady nie można wrzucić eternitu. Jest to odpad niebezpieczny, który należy zgłosić do lokalnego inspektora sanitarnego, ze względu na wysoką toksyczność tego odpadu. Oprócz eternitu do takiego kontenera nie należy składować odpadów płynnych. Nasze kontenery są przystosowane do przewozu odpadów budowlanych, oraz są otwarte z góry. Odpady pokroju olei czy kwasów należy przewozić w szczelnych pojemnikach, aby uniemożliwić jakiekolwiek przecieki czy wylania. Dodatkowo do utylizacji takich odpadów potrzeba specjalistycznej aparatury, aby przeprowadzić ją w bezpieczny sposób.

Kontener na odpady biodegradowalne

Oprócz odpadów w 3 głównych kategoriach przyjmujemy również osobno odpady biodegradowalne. Zachęcamy klientów, aby segregować tego typu odpady do takich właśnie kontenerów, aby ułatwić ich recykling oraz możliwość ich ponownego użycia w wielu gałęziach gospodarki odpadowej.

Kontener budowlany typu mulda

Rozmiar a zastosowanie kontenera

Oprócz odpowiedniego rodzaju odpadów, należy również zastanowić się nad doborem odpowiedniego rozmiaru kontenera. Może to stanowić spory problem dla osób zamawiających swój pierwszy kontener.

Kontener 1,7 m3

Najmniejsze kontenery budowlane w naszej ofercie to 1,7 m3. Kontener ten ma kształt trapezu, oraz jego wymiary to 2 metry długości, 1,20 metra szerokości, i 80 centymetrów wysokości. Dodatkowo można o nim powiedzieć, że zmieści się do niego standardowy piec kaflowy.

Kontener 2,7 m3

Kolejny kontener to 2,7 m3. Typowy kontener rodzaju mulda. Jego wymiary to 2,30 metra długości, 1,20 metra wysokości, oraz 1,10 metra wysokości. Taki kontener budowlany w przybliżeniu odpowiada wielkości małego samochodu osobowego.

Kontener 3,7 m3

Następny kontener to 3,7 m3. Jest on jednym z najczęściej zamawianych kontenerów ze względu na odpowiedni rozmiar do małych remontów domowych. Jego wymiary to 2,60 metra długości, 1,30 metra wysokości, oraz 1,20 metra wysokości.

Kontener 4,7 m3

Kolejnym kontenerem budowlanym jest 4,7 m3. Jego wymiary to 2,80 długości, 1,50 metra szerokości, oraz 1,20 metra wysokości.

Kontener 6 m3

Następny kontener to 6 m3. Tego typu kontenery są często wynajmowane przez wszelakie firmy budowlane. Jest to nadal typ mulda, więc łatwo go załadować poprzez „ścięty bok”. Jego wymiary to 3,50 metra długości, 1,70 metra szerokości oraz 1,10 metra wysokości.

Kontener 8 m3

Kolejny kontener na naszej liście to 8 m3. Jest on już jednym z większych kontenerów w naszej ofercie, oraz ostatni typu mulda. Jego wymiary to 3,50 metra długości, 1,80 metra szerokości i 1,30 wysokości.

Kontener 14 m3

Następny kontener to 14 m3. Wyróżnia się o od reszty przede wszystkim wymiarami. Jego długość to 3,60 metra, a wysokość i szerokość to 2 metry. Z tego właśnie powodu należy przemyśleć zamówienie takiego kontenera. Dodatkowo tego typu kontenery mają limit wagowy do 5 ton. Nie należy go przekraczać z powodu tego, że jeżeli będzie on przeładowany nasze auta nie będą miały możliwości go unieść.

Kontener 18 m3

Kolejny nasz kontener to 18 m3. Mimo większego rozmiaru niż 14 m3 jest on niższy, co ułatwia ładowanie odpadów do środka. Jego wymiary to 6m długości, 2,50 metra szerokości oraz 1,20 wysokości. Ten kontener ma dodatkowo limit wagowy do 10 ton.

Kontener 40 m3

Największym kontenerem w naszej ofercie jest 40 m3. Jest zamawiany na większe budowy, często przez profesjonalne firmy. Jego wymiary to 7 m długości, 2,5 m szerokości oraz 2,30 m wysokości. Ma on również limit wagowy do 10 ton.

Wywóz gruzu w kontenerze budowlanym

Dlaczego warto zamówić kontener?

Przede wszystkim jest to najprostszy i najwygodniejszy sposób utylizacji odpadów. Wystarczy zamówić taki kontener poprzez profesjonalną firmę odpadową i już często nawet tego samego dnia kontener pojawi się we wskazanym miejscu. Potem wystarczy go załadować odpadami i zgłosić jego odbiór. Jest to także jeden z nielicznych legalnych sposobów utylizacji odpadów, dzięki któremu możemy zadbać o środowisko oraz uniknąć wszelakich możliwych kar związanych z nielegalnym pozbyciem się odpadów. Jeżeli planowana jest przykładowo większa budowa to wykorzystanie kontenera będzie niezbędne z powodu dużej ilości odpadów. Jako firma jesteśmy w stanie zorganizować kontenery na każdą potrzebę: od małego porządku w piwnicy, do dużych inwestycji.

Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem składowanie jakichkolwiek odpadów w niedozwolonych miejscach i tworzenie dzikich wysypisk śmieci.