RABATY - dla Klientów "Google"!

Wywóz gruzu, odpadów budowlanych, śmieci, ziemi, odpadów zielonych
a także sprzedaż kruszyw, wyburzenia, rozbiórki
- Poznań i okolice

Kontenery socjalne – jakie mają zastosowanie?

Kontenery posiadają obecnie liczne zastosowania. Ze względu na łatwość transportu oraz montażu, a także szerokie możliwości wyposażenia, w wielu sytuacjach są doskonałym wyborem. Zarówno dla osób w trudnej sytuacji, jak i na placu budowy, a nawet filmowym – kontenery mogą poprawić komfort przebywających tam osób.

Spis treści:

 1. Właściwości techniczne kontenerów socjalnych
 2. Kontenery socjalne wykorzystywane na budowie – jakie funkcje mogą pełnić?
  1. Kontenery biurowe
  2. Kontenery mieszkalne
  3. Kontenery magazynowe
  4. Kontenery sanitarne
 3. Gdzie można wykorzystać kontenery socjalne?
 4. Kontenery jako modułowe budynki socjalne
 5. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kontener socjalny?
 6. Najważniejsze zalety kontenerów socjalnych

Właściwości techniczne kontenerów socjalnych

W zależności od przeznaczenia kontenery mogą charakteryzować się innym wykonaniem oraz wyposażeniem. Standardowo, wykonywane są z płyty warstwowej, a na podłodze znajduje się płyta OSB oraz PCV. W wersji biurowej i mieszkalnej dodatkowo nakładana jest wykładzina.

Kontenery można łączyć zarówno w pionie jak i poziomie. Zazwyczaj możliwe jest ustawienie do trzech poziomów kontenerów. Kontenery przeznaczone na pomieszczenia biurowe oraz mieszkalne są wyposażone także w okna.

Kontenery socjalne wykorzystywane na budowie – jakie funkcje mogą pełnić?

Kontenery stanowią doskonałe i bardzo uniwersalne rozwiązanie na wielu budowach. Ze względu na szeroki zakres możliwych udogodnień wewnątrz, mogą sprawdzić się zarówno do przechowywania, jak i do codziennego korzystania przez pracowników.

Wygodna i ekonomiczna modyfikacja kontenerów pozwala w pełni dopasować je do potrzeb konkretnej sytuacji. Jest to optymalne rozwiązanie także ze względu na możliwość wynajęcia odpowiedniego kontenera na ściśle określony czas. Ze względu na pełnione funkcje wyróżnić możemy:

 • kontenery biurowe,
 • kontenery mieszkalne,
 • kontenery magazynowe,
 • kontenery sanitarne.

Kontenery biurowe

Bardzo popularnym zastosowaniem kontenerów jest przeznaczenie ich na mobilne lub czasowe powierzchnie biurowe. Kontenery biurowe doskonale sprawdzają się na budowach, ale także podczas remontowania standardowych biur.

Kluczową zaletą tego rozwiązania jest czas – z powodzeniem można przygotować całe biuro w kilka dni. W wersji standardowej, kontenery tego typu są wyposażone nie tylko w podstawowe instalacje, takie jak oświetlenie, ogrzewanie oraz elektrykę, ale także w okna oraz rolety. Dodatkowo można biura doposażyć w klimatyzację, wszelkie niezbędne meble, a nawet w dodatkowe urządzenia AGD takie jak lodówka.

Kontenery mieszkalne

Ze względu na indywidualnie dobierane wymiary płyty, kontenery o odpowiednim wyposażeniu mogą z powodzeniem stanowić komfortowe, tymczasowe mieszkania dla robotników. Są rozwiązaniem ekonomicznym, a ich jakość nie odbiega od hoteli pracowniczych.

Dodatkowo umieszczenie kontenerów w bezpośredniej okolicy placu budowy pozwala oszczędzić czas, w tradycyjnych warunkach marnowany na codzienne dojazdy. Co w przypadku krótkich zleceń, wymagających intensywnej pracy poza miejscem zamieszkania jest wyjątkowo istotne.

Uzupełnienie kontenerów o wszelkie konieczne instalacje, okna, ogrzewanie oraz komfortowe meble, pozwala stworzyć miejsce odpoczynku mogące stanowić przestrzeń na odpoczynek oraz regeneracje. Kontenery mieszkalne można połączyć z odpowiednio wyposażonymi kontenerami sanitarnymi, tak aby były w pełni funkcjonalne, a otrzymane warunki życia spełniające podstawowe potrzeby.

Kontenery socjalne – zastosowanie i właściwości

Kontenery magazynowe

Kontenery socjalne mogą pełnić z powodzeniem wiele funkcji, niezbędnych do prawidłowego oraz funkcjonalnego organizowania placu budowy i nie tylko.

Jedną z częściej wykorzystywanych funkcji kontenerów jest magazynowanie. W takim przypadku nie ma konieczności dodatkowego wyposażania kontenerów. Kluczowym aspektem jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym wewnątrz przedmiotom oraz sprzętom.

Ze względu na właściwości termoizolacyjnego, bez trudu można wewnątrz kontenera przechowywać materiały budowlane, a także wszelkie niezbędne maszyny.

Dodatkowo, kontenery magazynowe cechują się dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi, dzięki czemu bez obaw można umieszczać w nich nawet kosztowne sprzęty, bez obawy o ich bezpieczeństwo.

Kontenery sanitarne

Kontenery socjalne mogą z powodzeniem pełnić funkcję pomieszczeń sanitarnych. Jest to kluczowe właśnie na dużych budowach, ale nie tylko.

Wyposażenie kontenerów sanitarnych w niczym nie różni się od wyposażenia tradycyjnych łazienek. Mogą zawierać wewnętrzny podział na łazienki damskie oraz męskie. Kontenery mogą być wyposażone w toalety, pisuary, ale również pełne łazienki – prysznice, umywalki, a nawet lustra i wygodne oświetlenie.

Aby kontener sanitarny był całkowicie komfortowy, zazwyczaj posiada także pełne ogrzewanie, kaloryfery, wentylacje, a nawet podajniki ręczników.

Decydując się na zakup lub wynajem kontenera sanitarnego, można w istotny sposób zwiększyć funkcjonalność danego placu budowy, boiska lub np. powierzchni festiwalowej.

Gdzie można wykorzystać kontenery socjalne?

Kontenery socjalne mogą pełnić wiele funkcji nie tylko na placu budowy, ale również w wielu innych sytuacjach. Powszechnie stosuje się je również na planach filmowych. Można w szybki i wygodny sposób zorganizować w takim kontenerze garderobę, a także pokój odpoczynku lub charakteryzatornię.

Ekipa filmowa pracuje na planie każdego dnia po wiele godzin, z tego względu konieczne jest zapewnienie im komfortowych warunków. W takim kontenerze mogą pracować ludzie odpowiedzialni za kwestie techniczne, a aktorzy mogą przygotowywać się do poszczególnych scen.

Kontenery doskonale sprawdzają się także jako szatnie. Zwykle łączy się je z przestrzenią sanitarną, wyposażoną w kabiny prysznicowe i umywalki. Takie pomieszczenia szatniowe mogą być przydatne nie tylko na budowie, ale także w okolicach boisk i przestrzeni przeznaczonej do uprawiania sportu.

Kontenery sportowe mogą zawierać wygodną szatnię dla dwóch drużyn, przestrzeń sanitarną oraz oddzielne pomieszczenie dla trenerów i sędziego.

Kontenery jako modułowe budynki socjalne

Kontenery mogą pełnić również funkcje mieszkań socjalnych. Tego rodzaju rozwiązanie wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Kontenery socjalne są pomocą kierowaną do osób dotkniętych sytuacją losową – taką jak utrata miejsca zamieszkania w wyniku klęski żywiołowej, ale także ludzi borykających się z długotrwałymi problemami finansowymi i życiowymi.

Kontener socjalny może występować pojedynczo, ale istnieje możliwość stworzenia także większego obiektu. W zależności od indywidualnych potrzeb danej rodziny, warunków otoczenia lub innych okoliczności, kontenery mogą być wyposażone na poziomie zapewniającym maksymalnie komfortowe funkcjonowanie.

Czas użytkowania kontenerów socjalnych również jest elastyczny. W niektórych przypadkach mogą zastępować lokum na krótkie okresy, ale w razie potrzeby mogą stanowić mieszkanie socjalne na kilka lat. Konieczne jest wykonanie wszelkich niezbędnych instalacji oraz zabezpieczenie danego kontenera przed spadkami temperatur. Socjalne kontenery mieszkalne pozwalają zapewnić dach nad głową najuboższym mieszkańcom.

Kontenery socjalne – wnętrze

Tego rodzaju pomieszczenia socjalne są zapewniane zazwyczaj przez samorządy. To rozwiązanie powszechnie praktykowane w Europie Zachodniej. W relatywnie krótkim czasie można zorganizować bezpieczne tymczasowe domy dla wielu osób.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kontener socjalny?

Wybierając kontenery magazynowe bądź kontenery sanitarne wyposażone we wszelkie niezbędne udogodnienia, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

W zależności od zastosowania warto sprawdzić ilość okien w danym kontenerze, a także przystosowanie instalacji. Kontenery z wyposażeniem są zazwyczaj przystosowane na pomieszczenia biurowe lub mieszkalne. Natomiast te pozbawione większych udogodnień mogą z powodzeniem służyć jako zaplecze lub magazyn.

Analizując swoje potrzeby, należy także podjąć decyzję, czy konieczny jest zakup kontenera, czy może lepiej jest skorzystać z usług firm oferujących wynajem kontenerów.

Najważniejsze zalety kontenerów socjalnych

Kontenery budowlane oraz socjalne charakteryzują się szeregiem zalet, dzięki którym nieustannie ich popularność wzrasta. Kluczowa jest oczywiście łatwość użytkowania. Obejmuje ona zarówno wyjątkowo prosty transport, jak i montaż.

Dodatkowo uniwersalne kontenery biurowe sanitarne mogą być z powodzeniem wykorzystywane do różnorodnych celów. Obecnie na rynku znajdują się firmy oferujące nie tylko sprzedaż kontenerów, ale także wynajem kontenerów. Dzięki temu bez trudu można postawić kontener na budowie jedynie na taki okres, jaki jest potrzebny.